אודות רולס רויס
צי הרכב הגדול בעולם
rolls and royce
Rolls-Royce Park Ward
Rolls-Royce Corniche
Rolls-Royce Silver Seraph
Rolls-Royce Silver Dawn
Rolls-Royce Silver Spirit III
רולס רויס 
רולס רויס פאנטום
רולס רויס פאנטום
רולס רויס יצאה לדרך חדשה לפני כשנתיים כשנרכשה על ידי חברת ב.מ.וו העולמית, כעת מציגה רולס רויס גרסת לימוזין לרכב הפאר "רולס רויס פאנטום".
קצת הסטוריה – לפני יותר ממאה שנה בשנת 1904 , חברו הנרי רויס מהנדס חשמל שעשה את הונו במו ידיו וצארלס רויס איש עסקים חובב טיסה והרפתקאות , מיליונר מיום שבא לעולם והקימו את חברת רולסרויס. החזון שלהם היה לייצר את המכונית הטובה בעולם ואכן די מוקדם כשנה ומחצה לאחר מכן בשנת 1906 הגשימו את חזונם והציגו השניים את רולס רויס "סילבר גוסט", שזכתה בתואר הנ"ל.

רולס רויס פאנטום
רולס רויס פאנטום
צארלס רויס נהרג ארבע שנים מאוחר יותר בתאונת טיסה ומעולם לא זכה לראות את הסמל המוכר לנו של רולס רויס הגברת המכונפת, המכונה ה"ספיריט אוף אקסטזי" שהוצגה רק בשנת 1911 שנה לאחר מותו. תהפוכות רבות עברו על החברה שהתמחתה גם בייצור מנועים למטוסים עד שנות התשעים, בהם פשטה החברה את הרגל. חברת פולקסוואגן רכשה את המפעל של רולס רויס לרבות הזכויות על הדגמים הישנים, אולם במהלך מבריק שיילמד עוד בדברי ההיסטוריה של אנשי העסקים, רכשה ב.מ.וו את הזכויות על המותג רולסרויס על סמליו השונים, במהלך זה, הפכה למיותרת לחלוטין שליטתה של פולקסוואגן על המפעל העתיק, על עובדיו ופס הייצור הידני המיושן שבו.

רולס רויס פאנטום לימוזין
רולס רויס פאנטום לימוזין
כאמור, בשנת 2003 הציגה ב.מ.וו את הפאנטום החדשה לאחר שבנתה מפעל חדש לחלוטין בגודווד שבדרום אנגליה כדי לשמור על המסורת. כיום מתחרות שלושת חברות הענק הגרמניות על מותגי העל בתחום רכבי יוקרה . ב.מ.וו- מחזיקת הזכויות על מותג הרולס רויס , פולקסוואגן – על בנטלי ומרצדס על המייבאך, מותג שלה אותו הקימה לתחייה משנות ה-30.

הפאנטום החדשה זכתה להצלחה אדירה בניכר בעיקר באיזור המפרץ הפרסי , מכיוון שלקוחות אלו לא צריכים להתעסק בענייני חניה כפשוטי העם גרסת הלימוזין המוארכת הייתה רק עניין של זמן, ואכן הגרסה המוארכת מציגה בסיס גלגלים של 382 ס"מ מוארך בכרבע מטר ביחס לדגם ה"רגיל" ובעלת אורך כולל של שישה! מטרים . במבינת נתוני הפנים, אין הבדלים בין הגרסה המוארכת לגרסה הרגילה שתיהן מיוצרות על אותו פס ייצור ידני במפעל גודווד שבדרום בריטניה.

רולס רויס פאנטום לימוזין
רולס רויס פאנטום לימוזין
בקניית רכב רולסרויס מוטס הקונה למפעל ובוחר שם משלל אפשרויות את הצבעים דגמי העור השיפורים וכבר מראש יודע בדיוק איך רכבו ייראה. התוספות אגב, מגיעות במקרים מסוימים למכירו של הרכב ואף יותר, שכן הלקוח תמיד צודק ומי שיכול להרשות לעצמו רכב במילוני דולרים כנראה שמחזיק ברשותו מיליארדים ולכן לא יתפשר ברמות האבזור.(יש כאלו שאוהבים זהב למשל ולא פעם נמכרה רולסרויס בימים עברו מצופה כולה בזהב). ברכב זה מוענק הדגש על הנוסע מאחור, המופרד במחיצה אטומה מהנהג שלפניו. מערכות שמע הטובות ביותר, כורסאות עור עם חימום אוורור מסאז' השמות ללעג את כורסאות העור של מחלקה ראשונה בכל חברת תעופה כל שהיא, מקררי יין ומערכות טכנולוגיות העדכניות ביותר שקיימות היום.

המחיר בישראל למי שמעוניין, החל משבעה מליון שקלים לא כולל תוספות מיוחדות, יקר מעט עבורנו..אך מצד שני, ראיתם איך התייצבו מיטב שרינו לקבל את פניו של ביל גייטס, אז אולי ההשקעה משתלמת בסופו של דבר..